Şebnem SAVAŞÇI

 Sebnem SAVASCI, 22 Ekim 2003


Şebnem Savaşcı'nın Öyküsü
24 Mart 1946 Mardin doğumluyum. Babamın memuriyeti nedeniyle öğrenim hayatim Bitlis, Bilecik ve Ankara’da geçti. 1968 yilinda D.T.C.F Klasik Arkeoloji Bölümünü bitirdim. 1966 yilinda üniversite öğrencisi iken T.R.T.’nin açmis oldugu sinavi kazanarak Ankara Radyosun’da spiker olarak göreve başladim.
“STÜDYO FM”’e gelince o yillarda Ankara Radyosu spikerleri tüm programlarda ayrim yapilmaksizin çalismak zorunda idiler. Haber okumak, egitim-kültür programlari sunmak ve her türlü müzik yayini yapmak gibi, iyi müzik dinlemek yasamim boyunca hep hobim oldugu için, benim de dogal olarak tercihim hep müzik programlari sunmak olmustur. Yavuz AYDAR ve pek çok yapimci arkadasimin o yillarda yaptigi bant programlari bu nedenle severek ve keyifle seslendirdim.
1978 yilinda bir gün sevgili Yavuz AYDAR; “SEBO (Bana Sebo der) varmisin beraber bir canli program yapalim” dedi ve böylece 3 Eylül 1978 ‘de STÜDYO FM serüveni basladi hala da sürüyor.

 Sebnem SAVASÇI

1978-2003 tam 25. yil bizim programlarimizla deyim yerindeyse bir nesil büyüdü.
STÜDYO FM sunuculugu farkli bir sorumluluktur. Benim için programin içerigine ve çizgisine ters düsmeden, belli birikimleri, donanimlari edinerek bu sorumluluk yerine getirilir. Bütün bunlara (benim açimdan) bir de sevgili Yavuz AYDAR’in inanilmaz dostlugu ve dinleyicimizin olaganüstü destegi eklenince 25 yil hizla geçiverdi ve biz 3000. programa hazirlaniyoruz. T.R.T.3’te STÜDYO FM disinda pek çok müzik programinda daha sunuculuk yapiyorum.

- Klasik Gitar
- Eskiden Yeniye
- Yorumlar Yorumcular
- Müzik, Göremedigimiz Evren
- Pop Caz
- Dünya Listelerinden
- Rock Tarihi gibi....

Bunlarin disinda bir de idari görevim var.  Sebnem SAVASÇI T.R.T. Ankara Radyosu Basspikeriyim.
Özel hayatimla ilgili söyleyebileceklerimse evli bir oglum ve akademik kariyer yapan bir kizim var.

Sevgilerimle
Şebnem SAVAŞCI

 Sebnem SAVASÇI, 22 Ekim 2003

 

40. YIL
Şebnem SAVASÇI, 1966 yilinda adimini attiği Ankara Radyosundaki meslek yasaminda, 40 yil'i geride birakti.
Şebnem SAVASÇI'nin 40. yil'i onuruna, TRT Dergisi'nin "Ocak 2007" sayisininin 20 - 24. sayfalarinda, Arzu Balkiz imzali çok güzel bir söylesi yayinlandi. Asagidaki sayfayi tiklayarak, bu söylesi'nin yer aldigi dergi sayfalarinin oldugu site'ye ulasabilirsiniz.

 Sebnem SAVASÇI, Mikrofon Basinda 40 Yil. TRT Dergisi Ocak 2007
17 Ekim ( October ) 2007, 12:43

 

Emekli olmak, Mikrofonlara Veda anlamina gelmez...
Sebnem SAVASÇI, 1966 yilinda adimini attigi Ankara Radyosundaki meslek yasaminda 45 yil'i geride birakarak, geçtigimiz Mart ayinda Emekli oldu.
TRT'ye yillarca emek vermis bu büyük usta, tipki geçen yil emekli olan Yavuz AYDAR gibi, RADYO 3 de bizler ile olmayi sürdürecek.
Sebnem SAVASÇI; TRT Radyo3 de her Cuma ( 20:00 - 22:00 saatleri arasinda ) yayinlanan "Bir Konser - Cumhurbaskanligi Senfoni Orkestrasi" programinin yalnizca sunucusu olarak degil, bu güzel programin "Yapimcisi" olarak da dinleyicilerine ulasirken, tabii ki 33 yildir ayni mikrofonlardan sesini duymaya alistigimiz, bir Radyo3 klasigi; "STUDYO FM"de de, Yavuz AYDAR ile birlikte bizler ile olmayı sürdürecek.

 Sebnem SAVASÇI, Vatan Pazar,  3 Nisan 2011
27 Mayis ( May ) 2011, 11:11